Strategia
Strategia
![{[description]}](https://www.wodociagmarecki.pl/uploads/modules/articles/thumbs/150_150_crop_q0_brak_obrazka_4bd142c7ec6962f8546e.png)
Dla klienta
Wodociąg Marecki od początku swojego istnienia, czyli przełomu 1998/1999 roku dokłada wszelkich starań, aby zagwarantować niezawodne działanie systemu zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków na terenie miasta Marki. Działa w trosce o spełnienie wymagań klientów oraz bezpieczeństwo i ochronę środowiska naturalnego. Jednym z głównych celów jest pozyskanie nowych klientów, wprowadzenie jak najnowszych technologii oraz szybkie usuwanie awarii.
Dla kanalizacji
Dynamiczny rozwój miasta Marki narzuca konieczność rozbudowy istniejącego systemu kanalizacyjnego. Dlatego też od lat do kluczowych zadań spółki należy stworzenie sieci kanalizacyjnej w Markach. Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w roku 2009 – wybudowany został kolektor zbiorczy w Al. Marsz. J. Piłsudskiego odprowadzający ścieki poprzez warszawski system kanalizacji do oczyszczalni ścieków „Czajka”. To był jedynie początek, ponieważ na realizację czekało jeszcze ponad 150 km sieci do wybudowania. Przeprowadzenie takiej inwestycji nie byłoby możliwe, gdyby nie dofinansowanie z Unii Europejskiej, dzięki któremu w 2014 r. zakończyliśmy projekt unijny „Budowa kanalizacji sanitarnej na obszarze aglomeracji miasta Marki". W całkowitych kosztach kwalifikowanych projektu w kwocie ponad 118 mln zł netto, dotacja unijna osiągnęła ponad 76 mln zł. Dzięki temu obecnie 28 tys. miasto jest w ok. 95% skanalizowane. Na tym nasze prace się nie kończą, ponieważ obecnie trwa rozbudowa istniejącego systemu, co oznacza kolejne ok. 15 mln dofinansowania i następne ponad 30 km sieci, w tym modernizacja istniejącej już sieci kanalizacyjnej (ok. 1,5km) i wodociągowej (ok. 2 km).
Dla sieci wodociągowej
Kontynuowane są działania dotyczące rozbudowy istniejącej sieci wodociągowej. Rozpoczęto też przygotowania do budowy nowej stacji położonej w północnej części miasta. Obecnie ilość sprzedawanej wody osiągnęła optymalny poziom wydajności stacji, o czym świadczą dane dotyczące zużycia wody w skali doby. Można podać, że maksymalne godzinowe zużycie wody osiąga obecnie w porywach poziom nawet 600 m3/h, przy wydajności istniejących studni na poziomie 300 m3/h. Dynamiczny rozwój miasta wymusza działania rozwojowe, jakim jest budowa drugiej stacji uzdatniania wody nie tylko jako alternatywnego źródła zasilania miasta w wodę pitną i do celów gospodarczych, ale również dostosowanie wydajności źródeł do aktualnych i perspektywicznych potrzeb. Rozpatrując zaopatrzenie w wodę miasta Marki z dwóch stacji wodociągowych konieczne będzie przeprowadzenie symulacji pracy sieci wodociągowej w układzie istniejącym i w układzie docelowym. Szczególnie należy tu uwzględnić warunki hydrauliczne pracy sieci – istniejące i docelowe. Obecnie rozpoczęto już prace mające na celu stworzenie modelu takiej symulacji.
Wodociąg Marecki
to operator sieci wodociągowej i kanalizacyjnej działający w zgodzie z zasadami ochrony środowiska,
to niezawodny i wiarygodny partner w zakresie gospodarki wodno-ściekowej dla mieszkańców Marek,
to beneficjent wykorzystujący efektywnie środki unijne,
to wiodący dostawca usług w zakresie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta Marki,
to spółka, która stawia na jakość i rozwój infrastruktury.